Ādamsons

Ādamsons
Vārds:
Juris
Dzimšanas dati:
1966.gada 17.maijā
Nodarbošanās:
operdziedātājs, baritons
Apraksts:

Dzimis Rūjienā, beidzis Rūjienas vidusskolu 1984.gadā. Dziedāt Jurim patika no bērnības. Juris atzīst, ka mūzikas skolotājs Ēvalds Siliņš dziedāšanai mācējis pievērst visus. Rūjienas mūzikas skolā mācījies vijoļspēli, kultūras darbinieku tehnikumā apguvis pūtēju orķestra diriģenta prasmi, spēlējis trombonu.

Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā (1985.-1990.) Jurim dziedāt mācīja Laila Grietēna, bet Mūzikas akadēmijā, kuru absolvēja 1995.gadā, profesors Kārlis Zariņš. Īpaši veiksmīgas bijušas trīs gadu studijas Luksenburgā. Viņš dziedājis Luksenburgas Nacionālajā teātrī, bijis arī vokālais pedagogs.

Kopš 1998.gada Juris Ādamsons ir Latvijas Nacionālās operas solists. Pirmā loma bija Klods Frolo Zigmāra Liepiņa operā “Parīzes Dievmātes katedrālē”. Vēl lomas:

Orfejs (K.V.Gluks- Orfejs un Eiridīke), Meliso (G.F.Hendelis- Alčīna), Suns Džips (J. Lūsēns- Putnu opera), Guljelmo (V.A.Mocarts- Cosi fan tutte), Papageno (V.A Mocarts- Burvju flauta) Figaro (Dž. Rosīni- Seviļas bārddzinis) un citas.

Jurim patīk arī estrādes mūzika, roks, mūzikls, tuva operete.

Atsauces:
1.LR3, 17.05.2016; Inta Pīrāga

Rūjienas novada bagātība ir cilvēki, kuri šeit dzimuši, auguši, mācījušies, strādājuši vai dzīvojuši. Nav svarīgi vai šis cilvēks Rūjienas vārdu nes visā pasaulē vai tikai Latvijā- galvenais ir viņa devums.

Aicinājums

Darba procesā tiek atrasti arvien jauni mazāk vai vairāk zināmi novadnieki.

Aicinām arī Jūs iesūtīt ziņas par ievērojamiem un zināmiem novadniekiem.

E-pasts: info@saknesrujiena.lv

Adrese: Izstāžu zāle, Upes iela 7, Rūjiena.

Tālrunis: 26381413

Projekta finansētājs

Rūjienas novada pašvaldība

Tehniskais risinājums un dizains

www.majaslapatev.lv

Projekta autors

www.latvijasdzimtas.lv