Bergmanis

Bergmanis
Vārds:
Benjamiņš
Dzimšanas dati:
1772.gada 28.novembrī
Miršanas dati:
1856.gada 28.augustā
Nodarbošanās:
mācītājs
Apraksts:

Pēc Gustava Bergmaņa nāves Rūjienas draudzes mācītāja vietu ieņēma viņa dēls Benjamiņš Bergmanis (no 1814.-1842.g.). Dēla prāts gan vairāk nesas uz zinātniskiem pētījumiem, nekā uz morāles sludināšanu, bet paklausot savam sirmajam tēvam, viņš savu mūžu veltījis mācītāja amatam. 

Tomēr blakus mācītāja darbam viņš nodevies arī zinātniskiem pētījumiem. Dziļi nopietnas intereses dzīts, viņš devies pie toreiz maz pazīstamām novadu tautām un pirmais sniedzis par viņām drošas un pamatīgas ziņas. 

Arī Latvijas vēstures un latvju valodas pētīšanā viņam lieli nopelni. Benjamiņš Bergmanis, tāpat kā viņas tēvs Gustavs, vienmēr bijis uzticīgs latvju tautas draugs, vadītājs un skolotājs. Benjamiņš Bergmanis, vecuma nespēka dēļ, 1842.gadā atsakās no mācītāja pienākumu izpildīšanas. Ņemot vērā viņa un viņa tēva Gustava Bergmaņa nopelnus, par turpmāko Rūjienas draudzes ganu tika pieņemts Benjamina dēls Rihards Bergmanis.

Atsauces:
1.Laikraksts “Rūjienas Domas”, 1931.26.05. Nr.16

Rūjienas novada bagātība ir cilvēki, kuri šeit dzimuši, auguši, mācījušies, strādājuši vai dzīvojuši. Nav svarīgi vai šis cilvēks Rūjienas vārdu nes visā pasaulē vai tikai Latvijā- galvenais ir viņa devums.

Aicinājums

Darba procesā tiek atrasti arvien jauni mazāk vai vairāk zināmi novadnieki.

Aicinām arī Jūs iesūtīt ziņas par ievērojamiem un zināmiem novadniekiem.

E-pasts: [email protected]

Adrese: Izstāžu zāle, Upes iela 7, Rūjiena.

Tālrunis: 26381413

Projekta finansētājs

Rūjienas novada pašvaldība

Tehniskais risinājums un dizains

www.majaslapatev.lv

Projekta autors

www.latvijasdzimtas.lv