Melbārdis

Melbārdis
Vārds:
Alberts
Dzimšanas dati:
1922.gada 29.novembrī
Miršanas dati:
1961.gada 11.jūlijā
Nodarbošanās:
komponists, diriģents
Apraksts:

Dzimis Rūjienā, 1942.gadā pabeidz Rūjienas vidusskolu. Iestājas konservatorijā (spēlē trombonu).Patriotiski noskaņotais jauneklis iesaistās tolaik izveidotajā Frontes tautas teātra ansamblī, vada vīru vokālo ansambli, kam komponēarī dziesmas. Tās tiek ieskaņotas un izdotas platēs, tās raida radio – Dziesma meitenei dzimtenē, Latviešu leģionāru dziesma, Latvju vīriem, Kara laika brūte – lūk dažas no Alberta Melbārža kara gados sacerētajām dziesmām.

Iesaukts Latviešu leģionā. Pēc gūsta, turpina studijas un 1950.gadā pabeidz konservatoriju. Zināšanas papildina Ļeņingradas konservatorijas diriģentu kvalifikācijas celšanas kursos.

Vada Medicīnas darbinieku nama Tautas kori “Kokle” (1948.-1961.), vīru vokālo kvartetu (1956.-1961.) un VEF Kultūras pils māsu Meikstumu vokālo kvartetu (1958.-1961.). Ir Rīgas pilsētas Proletāriešu rajona un Valkas rajona koru virsdiriģents. Sakomponējis ap 30 dziesmu koriem un vokālajiem ansambļiem.

Miris pēkšņi, diriģējot kori.

Atsauces:
1.Grāmata “Rūjienas vidusskolai 75”, 1994.g.

Rūjienas novada bagātība ir cilvēki, kuri šeit dzimuši, auguši, mācījušies, strādājuši vai dzīvojuši. Nav svarīgi vai šis cilvēks Rūjienas vārdu nes visā pasaulē vai tikai Latvijā- galvenais ir viņa devums.

Aicinājums

Darba procesā tiek atrasti arvien jauni mazāk vai vairāk zināmi novadnieki.

Aicinām arī Jūs iesūtīt ziņas par ievērojamiem un zināmiem novadniekiem.

E-pasts: [email protected]

Adrese: Izstāžu zāle, Upes iela 7, Rūjiena.

Tālrunis: 26381413

Projekta finansētājs

Rūjienas novada pašvaldība

Tehniskais risinājums un dizains

www.majaslapatev.lv

Projekta autors

www.latvijasdzimtas.lv