Muzikants

Muzikants
Vārds:
Raimonds
Dzimšanas dati:
1924.gada 29.aprīlī
Miršanas dati:
2014.gada 6.augustā
Nodarbošanās:
tēlnieks
Apraksts:

Dzimis Ternejas pagasta “Libertu- kalējos”. Mācījies Rūjienas un Ķoņu pagasta pamatskolās. Beidzis Liepājas lietišķās mākslas vidusskolu (1956.) un Latvijas Valsts Mākslas akadēmiju (1963.). Mākslas akadēmiju beidza “teicami” ar uzslavu par 3 m augstu figūru“Celmlauzis”, kas bija paredzēta uzstādīt Rūjienā, gleznotāja Ādama Alkšņa atdusas vietā, atzīmējot viņa 100 dzimšanas dienu 1964.gadā.

Vācu okupācijas laikā R. Muzikants iesaukts armijā. Pēc kapitulācijas (1945.) padomju vara Raimondu Muzikantu no Kurzemes “pārvietoja” uz attālākiem valsts novadiem ziemeļos.

Kopš 1961.gada R. Muzikants veido kapu pieminekļus pēc privātiem pasūtījumiem, jo valsts pasūtījumus nesaņem. 50 viņa darbi ir veidojumi- figūras, ciļņi, portreti, kas izkalti Latvijas pelēkā vai sarkanā laukakmenī. Ap 20 darbi uzstādīti Rīgas kapsētās. Daļa no tiem, kas atrodas meža kapos, uzskaitīti grāmatā “Meža kapu memoriālā skulptūra” (autori- G. Cēbers, Dz. un J. Rivari, Zinātne- 1987.)

Raimonds Muzikants veidojis arī pieminekli Gunāram Astram, kurš uzstādīts 1991.gadā Rīgā II Meža kapos.

Atsauces:
1.Sievas Ausmas Muzikantes teksts

Rūjienas novada bagātība ir cilvēki, kuri šeit dzimuši, auguši, mācījušies, strādājuši vai dzīvojuši. Nav svarīgi vai šis cilvēks Rūjienas vārdu nes visā pasaulē vai tikai Latvijā- galvenais ir viņa devums.

Aicinājums

Darba procesā tiek atrasti arvien jauni mazāk vai vairāk zināmi novadnieki.

Aicinām arī Jūs iesūtīt ziņas par ievērojamiem un zināmiem novadniekiem.

E-pasts: [email protected]

Adrese: Izstāžu zāle, Upes iela 7, Rūjiena.

Tālrunis: 26381413

Projekta finansētājs

Rūjienas novada pašvaldība

Tehniskais risinājums un dizains

www.majaslapatev.lv

Projekta autors

www.latvijasdzimtas.lv